Ситник Олексій Валерійович

кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну

Закінчив Інститут української філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за фахом "літературний редактор". Працював заступником голови молодіжного центру студентів та аспірантів із інформаційних питань, головним редактором щомісячної газети.

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Комунікативна спрямованість композиційно-графічного моделювання як складник стратегії розвитку новинних порталів". Автор низки методичних посібників.

Досліджує інтерактивні та мультимедійні технології, сприймання текстового та ілюстративного матеріалу, медіадизайн. Професійна діяльність пов'язана з оформленням та виготовленням дитячої, шкільної літератури та видань для дітей з особливими потребами, розробкою і створенням друкованих, електронних та інтерактивних видань, а також проведення тренінгів та майстер-класів.

2006 р. — менеджер міжнародного проекту "Культура повсякденного життя".

Із 2004 р. — голова Федерації молодіжних програм "Соціальна ініціатива молоді", з 2004 р. — власник приватного видавничого підприємства, з 2009 р. — голова правління МГО "Захист прав молоді".

2012-2016 роки - шеф-редактор низки студентських та всеукраїнських медіапроектів, зокрема, музичний портал "МузМапа" (muzmapa.in.ua), Всеукраїнська студентська газета "Ять" (jat.in.ua), мистецький портал "АртЗац" (artzats.in.ua) тощо.

Досвід роботи дизайнером-верстальником у понад 10 газетних і журнальних виданнях. 15 років роботи у книговидавничій сфері. Неодноразово роботи отримували перші місця на конкурсах підручників та інших видавничих проектів. Власник приватного видавничого підприємства. Працював технічним редактором, дизайнером-верстальником, веб-дизайнером. З 2005 року паралельно викладає у провідних ВНЗ України дисципліни пов’язані з графічним та медіадизайном, а саме «Веб-дизайн», «Основи технічної естетики та дизайну», «Макетування та верстка», «Дизайн в рекламі», «Динамічні видання», «Комп’ютерна графіка» тощо. Тренінгова діяльність з 2006 року, як тренер Програми «Молодь» Європейської Комісіїї. Неодноразово брав участь у міжнародних тренінгах зокрема в Франції, Голандіїї, Німеччині, Грузіїї. Один із тренерів гранту Міжнародного фонду "Відродження" проекту «Підвищення якості фахової освіти з нових медіа та комунікаційних технологій в регіональних навчальних закладах за участі понад 15 ВНЗ України. Має ряд дипломів, нагород, сертифікатів.

Викладає дисципліни:

• "Новітні медіа";
  • "Мультиплатформні видання";
  • "Веб-дизайн та дизайн електронних видань";
  • “Макетування та верстка”;
  • "Основи технічної естетики та дизайну";
  • “Веб-дизайн”;
  • “Електронні видання”;
  • “Графічний дизайн”;
  • “Системи верстки”;