Горська (Афанасьєва) Катерина Олександрівна

кандидат філологічних наук, доцент кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну

У 2001 році закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Має вищу юридичну освіту (Академія адвокатури України, 2011 р.), спеціалізовану освіту за напрямом «Інтелектуальна власність» (Національний університет «Одеська юридична академія», 2011 р.). Ініціатор освітнього проекту «Рух за копірайт».

Працювала кореспондентом на телеканалі СТБ, випусковим редактором газети «Київський телеграф». З 2004 викладає в Інституті журналістики.

Займається експертною та законотворчою діяльністю у сфері інтелектуальної власності, проводить тренінги та майстер-класи для журналістів та видавців з проблем медіарегулювання. У 2013 році входила до складу Видавничої ради ІІНЗО при Міністерстві освіти і науки України.

Фахівець з нових медіа, медіаправа, права інтелектуальної власності.

Коло наукових інтересів: дослідження медіа контенту, медіа регулювання, інтелектуальна власність. Має професійну музичну освіту (викладач фортепіано).

Автор понад 70 наукових публікацій, навчальних посібників «Право видавця та редактора» (2013), «Захист інтелектуальної власності в шоу-бізнесі» (2009), практичного посібника «Авторське право» (2006).

Професійне зростання:

• Citizen Media for Intercultural and Political Dialogue (Київ,  травень 2015 р.)
  • Курс тренінгів «медіа партнерство: комунікаційні, правові, соціальні перспективи розвитку регіонів» (Луцьк, серпень 2013 р.)
  • Українсько-шведський Проект медіа інституту Fojo «Traning for trainers» (Швеція, м. Стокгольм, м. Кальмар 2012 р).
  • Курс Інституту медіаправа «Доступ до публічної інформації» (Київ-Бровари, листопад, 2011 р.)
  • Міжнародна літня школа ЮНЕСКО з медіа права для країн-членів СНД (м. Мінськ, 2009 р.).
  • Женевська школа інтелектуальної власності (2005 р.)

Тренерська та експертна діяльність

• «Правові аспекти поширення інформації» в рамках програми підвищення кваліфікації для представників Міністерства оборони України (м. Київ, 1-5 квітня 2014).
  • Проведення експертизи за запитом Банкнотно-монетного двору Національного банку України щодо можливості використання об'єктів інтелектуальної власності (2013 р.).
  • «Захист об’єктів творчої діяльності», майстер-клас в межах Міжнародної виставки рукоділля та творчості «Handmade-EXPO» (м. Київ, 2013 р.).
  • «Підвищення якості фахової освіти з новітніх медіа та комунікаційних технологій у регіональних навчальних закладах» (м. Одеса, червень, 2012 р.).
  • «Актуальні питання авторського права» в рамках виставки «Книжковий світ» (м. Київ, 2011-2012 рр.).

Викладає дисципліни:

• Медіаконтент у глобальному вимірі
  • Авторське право
  • Правова журналістика
  • Право редактора та видавця
  • Право в галузі реклами
  • Методологія наукових досліджень

Електронна бібліотека викладача

• Робоча навчальна програма дисципліни "Художнє оформлення видання"
  • Електронна публікація як об’єкт авторського правa
  • Інтерв’ю, як об’єкт співавторства
  • Авторське право та свобода інформації – дві складові одного процесу
  • Актуальні проблеми правової охорони періодичних видань
  • Авторське прав на приватні листи та щоденники
  • Етико-правові та мовні аспекти використання приватного листування у ЗМІ та виданнях
  • Журналістські твори у „тенетах” українського законодавства
  • Закон “Про авторське право та суміжні права”: уніфікаційний аспект нової редакції
  • Видавниче піратство в Інтернеті: український контекст
  • Охорона прав на фотографічні твори: історична ретроспектива
  • Плагіат у діяльності засобів масової інформації
  • Судова система та захист авторських прав в Україні
  • Правовідносини зі сценаристами в аудіовізуальному бізнесі
  • Як захистити студентську роботу?
  • Захист авторських прав у суді
  • Авторське право на збереження цілісності аудіовізуальних творів на телебаченні
  • Інтелектуальний капітал, як основа діяльності видавництв. Актуальні проблеми захисту авторських прав

Список наукових та навчально-методичних праць

• Афанасьєва К. Видавниче піратство в Інтернеті: український контекст // Наукові записки Інституту журналістики. – 2002. – Т. 8. – C. 108 – 111.
  • Афанасьєва К. Закон України “Про авторське право і суміжні права”: уніфікаційний аспект нової редакції // Наукові записки Інституту журналістики. – 2003. – Т.10. – С. 45–52.
  • Афанасьєва К. Захист авторських прав у суді // Українське журналістикознавство. – 2003. – Т.11. – C. 29 – 30.
  • Афанасьєва К. Літературна творчість як інтелектуальний капітал // Культура народов Причерноморья: научный журнал. – 2004. – № 49. – Т. 2. – С. 101–102.
  • Афанасьєва К. Електронні бібліотеки та видавничий бізнес: конкуренція чи партнерство? // Друкарство. – 2003. – №5(44). – C. 36–37.
  • Афанасьєва К. Авторське право на збереження цілісності аудіовізуального твору на телебаченні // Інтелектуальна власність. – 2003. – № 10. – С. 18–22.
  • Афанасьєва К. Плагіат у діяльності засобів масової інформації // Інтелектуальна власність. – 2004. – № 3. – С. 16–19.
  • Афанасьєва К. Електронна публікація як об’єкт авторського права // Інтелектуальна власність. – 2005. – № 2. – C. 7–9.