Кульгаюча культура копірайту та інтелектуальне піратство в Україні

Кульгаюча культура копірайту та інтелектуальне піратство в Україні – тема, варта не однієї журналістської публікації. Та повага до результатів чужої творчої праці має починатися з себе. Так вирішили молоді наступники вітчизняних медійників та підійшли до популяризації проблеми дотримання прав авторів творчо та небанально.

Детальніше...

В Україні набув чинності ДСТУ 8302:2015 про оформлення бібліографічних посилань

В Україні набув чинності ДСТУ 8302:2015 про оформлення бібліографічних посилань. Знайомимось як оформлювати наукові доробки по-новому. Одразу ж забігаючи наперед слід сказати, що зі старим ДСТУ ми все ж не прощаємося, але в новому, натомість, значно полегшили вимоги щодо пунктуації та зазначення  додаткової  інформації. Так, відповідно пункту 4.4. 

«—за потреби у заголовку бібліографічного запису позатекстового посилання можна зазначати більше ніж три імені авторів; 

— замість знака «крапка й тире» («. — »), який розділяє зони бібліографічного опису, в бібліографічному посиланні рекомендовано застосовувати знак «крапка» (при цьому в межах одного документа застосування в бібліографічних посиланнях розділових знаків уніфіковують); 

— відомості, запозичені не з титульної сторінки документа, дозволено не брати у квадратні дужки; 

— після назви дозволено не зазначати загального позначення матеріалу («Текст», «Електронний ресурс», «Карти», «Ноти» тощо — перелік згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1); 

— у складі вихідних даних дозволено не подавати найменування (ім’я) видавця; 

— у складі відомостей про фізичну характеристику документа можна зазначати або його загаль¬ ний обсяг (наприклад: 285 с.), або номер сторінки, на якій подано об’єкт посилання (наприклад: С. 19)».

Це був невеличкий спойлер :-). Детально ознайомитись із стандартом можна тут >>> PDF-версія