Всесвітній день книги та авторського права в Інституті журналістики

Вважаєте, дослідження авторського права – це сухі документи та заплутані справи, унормовані в законах та підзаконних актах? Тоді ви не були 24 квітня в Інституті журналістики на заході, присвяченому Всесвітньому дню книги та авторського права!

Директор Інституту журналістики Володимир Різун підтримує студентський «Рух проти медіапіратства».

Майбутні медійники  підійшли до популяризації проблеми дотримання прав авторів творчо та небанально. Ще два роки назад студенти Інституту журналістики разом із Науково-дослідним інститутом Інтелектуальної власності започаткували освітній проект «Копірайт грамотність», який став платформою для об’єднання однодумців на базі створеного інтернет-порталу (copyright-literacy.org.ua). Мета проекту – поширення інформації про інтелектуальну власність серед молоді та студентства, підвищення правової культури майбутньої інтелектуальної еліти нашої країни.

Тема цьогорічного заходу: «Медіапіратство в Україні: шляхи успішної боротьби». Учасниками зустрічі були представники телеканалів  та мережі українських кінотеатрів. Зокрема заступник генерального директора з правових питань «1+1 медіа»  Вячеслав Мієнко познайомив студентів з ініціативою чотирьох найбільших медіахолдингів України «Чисте небо», що має на меті захищати медійний контент від зазіхань інтернет-крадіїв. Він розповів студентам про роботу, здобутки, ініціативи та можливості захисту авторського права.

Вячеслав Мієнко розповідає про боротьбу з медіапіратами.

Оксана Остапко, медіаюрист телеканалу «1+1», допомогла майбутнім українським медійникам  зануритися у важливі аспекти професії та провела майстер-клас на тему: «Як  створити якісний ефірний продукт з дотриманням норм законодавства». Аудиторія була переповнена, охочих послухати цікаву лекцію виявилося багато.

Оксана Остапко: «Творити якісний медійний продукт та дотримуватись законодавства не важко».

Охочих послухати цікаву лекцію виявилося багато.

Хол Інституту був заповнений музикою та позитивним настроєм. Команда організаторів – група майбутніх медіапродюсерів першого курсу разом із куратором Катериною Олександрівною Горською – підготувала тематичні фотозони. Кожен із гостей міг відчути себе піратом на безлюдному острові або персонажем з відомих фільмів. Гасло фотосесії: «Якщо пірат, то лише на фото».

Крім того, відбулася інтелектуальна вікторина «Що ми знаємо про медіапіратство?», питання якої стосувалися не лише галузі права, а й літератури, історії та мистецтва. Найерудованіші отримали смачні подарунки за правильні відповіді.

Фінальним етапом заходу став закритий антипіратський показ конкурсних робіт студентів ІЖ, у якому також взяли участь студенти з інших університетів. Креативна подача та цікаве тлумачення різних аспектів авторського права у роботах були своєрідним меседжем – користуйтеся легальним контентом і поважайте права авторів. Наостанок визначили переможців конкурсу відеосюжетів  – вони отримали квитки до кінотеатру «Київська Русь».

Вітаємо переможців конкурсу!

Перше місце – Анна Згама та Роксолана Галета (авторська відео-пісня «Досвід гіркий»;

Друге місце – Тимофій  Сторожук, Анна Михайлюк (мультфільм «Лісовий реп»);

Третє місце – Дар’я Левковська, Ігор Осовик, Анастасія Сидоренко, Анна Тарасова (філософська робота «Купуй, слухай, смакуй!»).

Також трьом учасникам заходів вдалося виграти квитки до квест-руму «Zigraymo».

Організатори висловлюють подяку спонсорам:  квест-руму «Zigraymo» (http://zigraymo.com/) ,  кінотеатру «Київська Русь» та Міжнародній організації по боротьбі зі злочинністю «Центр», які допомогли у проведенні заходу на високому рівні.

Враженнями  від свята ділились учасники та гості заходу

Богдана Кононенко, 3 курс, Факультет журналістики КНУКіМ, гостя свята

«Захід був дуже корисний для студентів, чия спеціальність стосується авторського права і надзвичайно цікавий для сучасної молоді, що має інше направлення (спеціалізацію). Організатори склали круту програму, поєднали зустрічі в аудиторіях із різноманітнтми вікторинами та розважальними квестами. Це виглядало вельми оригінально і привернуло увагу багатьох студентів, адже від безкоштовних кексиків за правильну відповідь і виграних білетів у кіно ще ніхто не відмовлявся.

Я вдячна усім, хто працював над організацією заходу і задоволена тим, що мала змогу бути тут, так як, це безпосередньо стосується мого фаху, і приємно вражена тим, що є така ініціативна молодь, якій не байдуже до професійних знань і вони бажають поділитися ними з іншими. Під час і після заходу лишалися чудові радісні емоції».

Анна Михайлюк, 4 курс КТМ, переможниця конкурсу відеоробіт

«Виконуючи завдання проекту, кожен може навчатися і водночас креативно мислити, створювати та втілювати свої ідеї. Наша команда зайняла призове 2 місце на показі робіт з авторського права "Копірайт грамотність". Було цікаво працювати над створенням відеоролику, адже в процесі збору матеріалів, ми не тільки вивчили багато нового про інтелектуальну працю, а й застосували навички нашої майбутньої професії: писали сценарій, монтували, озвучували відеоролик. Ми вдячні студентам Інституту Журналістики за те, що оцінили нашу роботу та віддали свої голоси за відеролик "Лісовий реп". Також велика подяка нашому куратору Горській Катерині Олександрівні за те, що надихнула нас на створення цього матеріалу».

Катерина Біла, 1 курс, ВДМР, переможець розіграшу серед глядачів

«Дякуємо нашим медіапродюсерам за креативну організацію та нову подачу дня авторського права. Мені дуже сподобалися розваги та призи. Дізналася багато нового від спікерів. Сподіваюся взяти участь у наступних проектах. Ну і звісно приємно було виграти приз серед глядачів :-) ».