Візуалізація даних

Дисципліна «Візуалізація даних» викладається для студентів магістратури і належить до циклу практичної і професійної підготовки, дисциплін самостійного вибору навчального закладу. Предметом вивчення  навчальної дисципліни є дані та способі їх візуалізації.

Мета навчальної дисципліни: засвоєння студентом комплексу теоретичних знань візуальної комунікації та практичних навичок зі створення візуалізацій.

Завдання навчальної дисципліни:

• навчити студентів обирати спосіб роботи з даними залежно від мети публікації,
  • оцінювати журналістський матеріал з позиції його відповідності меті та запитам читацької аудиторії,
  • розвинути концептуальне та образне мислення.

Завдання дисципліни передбачає узагальнити попередні знання з культури видання, шрифтознавства, комунікаційних технологій, комп’ютерної графіки, колористики, основ технічної естетики та дизайну видання, утворюючи єдину систему практично значущих знань і вмінь. Цей цілісний комплекс орієнтований на реальні потреби до сучасного журналіста та редактора ЗМІ, що має навички журналістської роботи, дизайнера, психолога, рекламіста. Увага при цьому приділяється як освоєнню робочого інструментарію дизайнера (закони композиції, колір, форма, простір, елементи графічного стилю), так і розвитку творчого й концептуального мислення, загальної візуальної культури.